zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Za odpad v Nové Pace ani halíř od občanů

04.12.2007
Odpady
Za odpad v Nové Pace ani halíř od občanů

NOVÁ PAKA - Občané města zřejmě nebudou od Nového roku hradit poplatky za popelnice. Radní navrhují zrušení sazby

Radní navrhli  zrušit pro obyvatele města v příštím roce poplatky za třídění, svoz a likvidaci komunálního odpadu. Svůj krok zdůvodňují tím, že občané  vytřídili v letošním roce více odpadu  co se týče položek i objemu.

„Vloni jsme snížili sazbu na dvě stě korun pro všechny a  slíbili, že pokud se místní v třídění  polepší, zrušíme ji úplně. To se stalo, a proto předkládáme zastupitelstvu návrh na anulaci poplatků od 1. 1. 2008,“ uvádí důvody změny starosta Josef Cogan.

Do budoucna však nesmí klesat rozsah třídění, jinak bude taxa znovu nastavena. Starosta za nárůstem třídění odpadu vidí motivaci finanční a dále si myslí, že veřejnost ovlivňují i různé kampaně za zlepšení životního prostředí.

Výsledky v číslech
Za tři čtvrtletí  loňského roku činil výnos za separovaný  odpad 753 tisíc korun, letos je to za stejné období 899 tis. Kč. Objem třídění vzrostl z loňských 301 na letošních 374 tun. V komoditách se za tři čtvrtletí roku 2006 vytřídilo 123 tun papíru (letos 145 tun), 101 tun plastu (116 t) a 76 tun skla  (111 t).


Vloni se vybralo od občanů za odpad  3 mil. 208 tisíc korun, za likvidaci a svoz přitom město uhradilo celkem  firmě Marius Pedersen 6, 623 mil. korun. 

MOJE KRKONOŠE
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí