zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Putovní výstava Svobodní jako ptáci? dorazila do Třeště

13.12.2007
Příroda
Putovní výstava Svobodní jako ptáci? dorazila do Třeště

Studenti Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Třešti mají od minulého týdne možnost prohlédnout si výstavu Dětí Země s názvem „Svobodní jako ptáci?”. Ta na celkem devíti barevných panelech informuje o problematice velkochovů drůbeže, především poukazuje na špatné životní podmínky zvířat.

 

Výstavou chceme informovat studenty o tom, jakým způsobem žijí hospodářská zvířata ve velkokapacitních chovech. Běžně totiž veřejnost nemá vůbec představu o životních podmínkách a způsobu chovu těchto zvířat,” říká Martin Hyťha z Dětí Země.

 

První část výstavy pojednává o nosnicích, tedy slepicích určených pro produkci vajec, a způsobu jejich chovu, který v drtivé většině případů tvoří klecové velkochovy. Druhá polovina výstavy se věnuje brojlerům, což jsou speciálně vyšlechtěná kuřata pro získávání kuřecího masa. Výstava poukazuje na to, že snahou o maximální ekonomický výtěžek nemají zvířata ve velkochovech dobré životní podmínky, zároveň výstava uvádí i informace o alternativách, např. ekologických chovech.

 

Možná se může zdát, že drůbež je trochu neobvyklé téma pro výstavu, ale věříme, že studenti vnímají problémy ve vztahu člověka ke zvířatům velmi vážně a výstava je zaujme a poskytne jim řadu nových informací,“ dodává Hyťha.

 

V polovině ledna se putovní výstava vydá dále, a to na Obchodní akademii Dušní v Praze.

 

 

Weby:

Osvětová kampaň „Svobodní jako ptáci?“ včetně náhledů jednotlivých panelů výstavy:

www.detizeme.cz

Kampaň týkající se velkochovů hospodářských zvířat (konkrétní řešené kauzy):

www.detizeme.cz

 

Kontakt:

Martin Hyťha, Děti Země, tel.: 377 240 772, 606 104 784

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí