zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Fair Trade dárek pod stromek

13.12.2007
Obecné
Fair Trade dárek pod stromek
Pokud nevíte, co letos nadělit svým blízkým, zaměstnancům, obchodním partnerům či věrným zákazníkům na Vánoce, jedním z tipů může být dárek z Fair Trade (spravedlivého obchodu). Potěšíte obdarované a zároveň pomůžete nejchudším rodinám v rozvojových zemích.

Na webové stránce www. e-fairtrade.cz koupíte bio mletou kávu, různé druhy bio čajů, bio kávová zrna v čokoládě, červené víno z Jihoafrické republiky Shiraz Moonlight Organics 2003 nebo suché bílé víno bio Ilula Colombard 2006 ze stejné země.

Spravedlivý obchod je alternativou k běžnému mezinárodnímu obchodu, usiluje o etický přístup k obchodování, který zejména ve vztahu k znevýhodněným malým výrobcům z rozvojových zemích v konvenčním obchodě chybí. Fair Trade například platí zemědělcům výkupní ceny, které spravedlivěji oceňují jejich práci a umožňují žít důstojnější život. Staví se proti otrocké a dětské práci, díky němu mohou chodit děti farmářů do školy a získávat vzdělání. Prosazuje ekologicky šetrné hospodaření a většina produktů ze spravedlivého obchodu má také certifikaci bio.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí