zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nokia představila ekologický koncept

14.12.2007
Obecné
Nokia představila ekologický koncept
Nokia se zdá jako jeden z nejvíce aktivních výrobců v ekologii. Asi před týdnem nám představili Nokia svůj eko-mobil 3110 Evolve, který je sice funkčně jako 3110 Classic ale je vyroben ze značně ekologičtějších materiálů.

Nyní se Nokia vytasila se svým konceptem Nokia Eco Sensor. A jak název napovídá nepůjde jen o telefon, který je vyroben z přírodnějších materiálů než obvykle. Jeho součástí totiž bude senzor ve tvaru hodinek, který uživatele bude moci informovat o prostředí, v kterém se nachází, resp. o jeho kvalitě - UV záření, množství plynů v atmosfěře apod. Další funkcí bude i monitorování vašeho zdraví, jako tep srdce apod. Sensor nás také bude moci informovat o počasí - jako je tlak, teplota a další. Tento sensor bude, jak jinak, dobíjet slunce přes solární články.

Samozřejmě koncept nabzí i další ekologické vymoženosti, ale samotný senzor je asi nejzajímavějším. Přesto pokud vás Nokia Eco Sensor zaujalo, doporučuji k prostudování oficiální web tohoto konceptu (v angličtině).Zdroj: Nokia
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí