zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výstavba protihlukové stěny opět odložena

31.12.2007
Hluk
Výstavba protihlukové stěny opět odložena

Opět naprázdno vyzněla snaha města Velké Meziříčí o vybudování protihlukové stěny u dálnice D1 ve východní části města. Na dopis adresovaný ministru dopravy Ing. Aleši Řebíčkovi ve věci prověření situace v přípravě výstavby této po léta slibované, dosud však nerealizované akce, došla minulý týden odpověď od náměstka ministra dopravy Jiřího Hodače.
V dopise se uvádí, že ministerstvo děkuje městu Velké Meziříčí za vstřícný postoj v minulém roce, kdy jsme vyhověli požadavku Ředitelství silnic a dálnic ČR a odložili rekonstrukci ulice Novosady z důvodu zajištění objízdné trasy při provádění oprav dálničního mostu Vysočina nad Velkým Meziříčím.

I přes tento oceňovaný přístup města se však nepodařilo realizaci východního úseku protihlukové stěny zařadit do rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury na rok 2008. Důvodem je údajně velké množství obdobně postižených lokalit a omezené množství finančních prostředků ve jmenovaném rozpočtu.

Dále v dopisu pan náměstek Jiří Hodač uvádí, že v rámci rekonstrukce vozovky dálnice D1 v předmětném úseku bude v příštím roce upravena délka a šířka odbočovacího pruhu v mimoúrovňové křižovatce Velké Meziříčí – východ a následně bude tedy možné protihlukovou stěnu realizovat již podél nové hrany zpevněných ploch dálnice.

Závěrem vyjadřuje pan náměstek Jiří Hodač přesvědčení, že se podaří stavbu protihlukové stěny Velké Meziříčí – východ zařadit do rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury vroce 2009.

Ing. František Bradáč, starosta

http://www.i-zdarsko.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí