zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Suchá Loz chce rekreační středisko využít i k ekologické výchově

09.01.2008
Obecné
Suchá Loz chce rekreační středisko využít i k ekologické výchově

SUCHÁ LOZ - Suchá Loz chce část rekreačního areálu u nádrže Lubná, který na jaře roku 2004 odkoupila od společnosti Česká zbrojovka, využít ke zřízení centra environmentálního vzdělávání. Některé objekty a pozemky pak nabídne k individuální rekreaci. ČTK to dnes řekl starosta Petr Gazdík.

Areál tvoří několik větších budov a chatky. Zhruba čtvrtinu areálu obec v minulosti odprodala firmě, jež tam chtěla umístit lehkou výrobu. Ze záměru ale sešlo. "S majitelem nyní jednáme o pronájmu jeho části, poté budeme žádat o dotace. Chceme v areálu spolu se Správou Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty vytvořit centrum environmentálního vzdělávání, které bude zaměřeno hlavně na mládež," uvedl Gazdík.

Projekt, který obec nyní připravuje, počítá rovněž s možností prodeje pozemků k výstavbě menších objektů pro individuální rekreaci. K areálu patří asi sedm hektarů pozemků, jsou v něm i všechny nutné inženýrské sítě včetně čističky odpadních vod. Případná výstavba ale bude podle starosty regulována tak, aby nenarušila charakter okolní krajiny.

http://zlin.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí