zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

České a německé děti se učí šetřit životní prostředí

09.01.2008
Obecné
České a německé děti se učí šetřit životní prostředí

České a německé děti se učí šetřit životní prostředí pomocí nových dvojjazyčných internetových stránek zaměřených na ekologickou výchovu v Euroregionu Nisa. Do zkušebního provozu je uvedla v těchto dnech liberecká obecně prospěšná společnost Venkovský prostor.

Děti tam najdou také přehled organizací zabývajících se ekologickou výchovou, informovala ČTK Kateřina Tandlerová z Venkovského prostoru. "Stránky jsou začleněny do webu společnosti Venkovský prostor a německé společnosti CSB Sachsen, zároveň jsou propojeny se stránkami zapojených škol," dodala.

Ekologové podle ní získali na projekt pro školáky prostředky z unie z Fondu malých projektů Interreg IIIA. Projekt, jehož cílem bylo zvýšit ekologické povědomí dětí a studentů, začal loni v srpnu a trval do konce roku. "Zorganizovali jsme vzdělávací akce a exkurze pro žáky základních a středních škol v Euroregionu Nisa. Zaměřili jsme se na praktické příklady ekologického zemědělství a péče o krajinu," přiblížila Tandlerová.

Partnery Venkovského prostoru byly sdružení Křesťansko-sociální vzdělávací institut Sasko a Saská zemská nadace pro přírodu a životní prostředí.

Školáci z Hrádku nad Nisou a německé školy v Hartavě navštívili společně několik biofarem a ekocenter v příhraničí, například ekologické výchovného centrum Střevlík v Oldřichově v Hájích nebo biofarmu Filoun v Plavech na Jablonecku.

Společné česko-německé akce podle učitelky základní školy z Hrádku nad Nisou Jany Večerníkové pomohly dětem získat nový pohled na ekologii. "Projekt nastartoval přeshraniční ekologickou výchovu a navíc podpořil partnerství škol," poznamenala.

Zdroj: CZ BIOM

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí