zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Říman: Sever Moravy málo čerpá peníze na ekologii

09.01.2008
Obecné
Říman: Sever Moravy málo čerpá peníze na ekologii
Moravskoslezský kraj podle ministra průmyslu a obchodu Martina Římana málo čerpá peníze na takzvanou ekologickou revitalizaci. Jde o programy, které vypsaly minulé vlády pro Moravskoslezský a Ústecký kraj. Severní Morava má k dispozici částku 15 miliard korun, z nichž ale vyčerpala jen zlomek. Sever Čech může získat deset miliard korun. Říman to dnes řekl na tiskové konferenci v Ostravě

Z částky 15 miliard korun bylo na severní Moravě vyčerpáno podle Římana jen 718,4 milionu korun, přičemž se zde uzavřely smlouvy za 1,163 miliardy korun. V Ústeckém kraji, kde bylo přislíbeno deset miliard, je objem vyčerpaných peněz i uzavřených smluv čtyřikrát vyšší než na severu Moravy. "Nepoměr je obrovský a já chci, aby se čerpání v Moravskoslezském kraji dostalo minimálně na úroveň Ústeckého kraje" řekl ministr.

Moravskoslezský kraj naopak podle Římana jde příkladem, pokud jde o zapojování do programů podporovaných z fondů Evropské unie. Z tisícovky žádostí, které se do konce roku sešly v rámci operačního programu Podnikání a inovace, připadá podle ministra třetina na sever Moravy. V Moravskoslezském kraji takto mají být uskutečněny projekty za 1,75 miliardy korun.

Zdroj: MPO

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí