zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vsetín koupil za 33 milionů korun nákladní vozy pro svoz odpadů

14.01.2008
Doprava
Odpady
Vsetín koupil za 33 milionů korun nákladní vozy pro svoz odpadů

VSETÍN - Vsetín nakoupil za více než 33 milionů korun 11 nákladních automobilů pro svoz takřka všech typů odpadů. Pořízení vozidel, z nichž první již tamní technické služby začaly používat, je součástí projektu, který komplexně řeší problematiku nakládání s odpady v celém regionu. Celkové náklady činí více než 180 milionů korun, většinu peněz poskytla Evropské unie. ČTK to sdělila mluvčí města Eva Stejskalová.

Automobily jsou určeny pro svoz komunálního, nebezpečného, stavebního i biologicky rozložitelného odpadu. "Obnovíme tak veškerý vozový park pro svoz a zpracování odpadů a snížíme tím pádem jeho průměrné stáří z původních 22 let doslova na několik dnů," uvedl místostarosta Jaromír Kudlík. Tři nákladní vozidla, které splňují nepřísnější ekologické normy, již technické služby využívají. Další zařadí do provozu do konce měsíce.

Pořízení vozidel představuje ale jen část projektu Logistické centrum odpadů mikroregionu Vsetínsko. Nejnákladnější byla stavba areálu, v němž se budou dotřiďovat, překládat, skladovat či přímo druhotně zpracovávat nejrůznější druhy odpadů. Jeho výstavba si vyžádala takřka asi 150 milionů korun. Stavbaři již práce ukončili, technické služby tam zahájí činnost v únoru.

http://zlin.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí