zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Změny klimatu mají i své klady, soudí ekologové

13.01.2008
Ovzduší
Změny klimatu mají i své klady, soudí ekologové
Klimatické změny nutí mezinárodní společenství přepisovat pravidla byznysu a podněcují hospodářské investice v hodnotě miliard dolarů. Uvádí se to ve výroční zprávě o stavu světa k roku 2008, který včera ve Washingtonu zveřejnila organizace ochránců přírody World Watch Institute.

"Ekologické problémy, na které se dřív pohlíželo jako na irelevantní z hlediska ekonomiky, významně přepisují pravidla pro byznys, investory a konzumenty," uvedli vedoucí studie Gary Gardner a Thomas Prugh.

Odborníci se shodují, že již existují základy trvale udržitelné ekonomiky, která vzniká v důsledku toho, že země i velké firmy začaly bojovat proti klimatickým změnám.

Některé největší světové společnosti prý v průběhu minulých dvou let oznámily přelomovou politiku, zaměřenou na ochranu životního prostředí.

Například některé americké firmy nutí Kongres, aby přijal zákon o omezení emisí skleníkových plynů, což by bylo před lety nemyslitelné, uvádí zpráva.

Ve zprávě se odhaduje, že škodlivé důsledky klimatických změn mohou do konce století dosáhnout až osmi procent světového hrubého domácího produktu.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí