zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cenu FČOK získal výrobce systémů spalování biomasy VERNER a.s.

14.01.2008
Zemědělství
Energie
Vytápění, zateplení
Cenu FČOK získal výrobce systémů spalování biomasy VERNER a.s.

Společnost VERNER a.s. z Červeného Kostelce na Náchodsku, která se specializuje na výrobu topných systémů pro spalování biomasy, se ve firemní kategorii stala vítězem prvního ročníku Ceny Francouzsko-české obchodní komory. Výsledky soutěže byly vyhlášeny dnes večer. Francouzsko-česká obchodní komora (FČOK) působí v ČR od roku 1996 a její členskou základnu tvoří 318 společností.

"Společnost Verner získala cenu za inovativní technologické řešení," řekla dnes ČTK Petra Nechvátalová z FČOK. Firma VERNER a.s. na českém trhu působí 15 let a podle Nechvátalové patří k nejvýznamnějším výrobcům a propagátorům ekologicky ohleduplného vytápění. V roce 2006 společnost Verner zvýšila obrat i prodej v meziročním srovnání o 90 procent. "Po Evropě, kam směřuje 70 procent produkce, začala i s dodávkami na americký trh," podotkla Nechvátalová.

Zvláštní cenu poroty získala společnost Bio-Cafés CZ, která provozuje první síť rychlého bio občerstvení v Evropě. "Jedinečný koncept nabízí občerstvení v biokvalitě za cenu dostupnou všem," zdůvodnila Nechvátalová rozhodnutí poroty. První Bio-Café bylo otevřeno v roce 2005 a nyní v Praze funguje šest těchto provozoven, které denně obslouží zhruba tisícovku hostů.

"Letos firma plánuje otevřít další dvě restaurace a zakladatel společnosti pan Silvano Pedretti by do tří let rád měl deset až 15 poboček v ČR a stejný počet frančíz v Evropě," řekla Nechvátalová.

Vítězem v kategorii Osobnost roku se stal Karel Dohnal, který byl v letech 1997 až 2007 prezidentem České asociace pétanque klubů. V kategorii Student-vědec získal hlavní cenu Martin Svášek za disertační práci z oboru matematické lingvistiky s názvem Návrh, vytvoření a využití francouzsko-českého a česko-francouzského paralelního korpusu.

První ročník soutěže Cena FČOK byl vyhlášen loni v říjnu. "Jejím cílem je zviditelnit podniky a osobnosti, které vynikají inovativním přístupem nebo produkty, angažují se v sociální a kulturní sféře, ve vzdělávání a v oblasti životního prostředí, a podpořit tím francouzsko-české vztahy," uvedl ředitel FČOK Jaroslav Hubata-Vacek.

Zdroj: CZ BIOM

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí