zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Martin Bursík bude v Londýně jednat hlavně o klimatu

16.01.2008
Ovzduší
Martin Bursík bude v Londýně jednat hlavně o klimatu

Místopředseda vlády a ministr životního prostředí Martin Bursík odlétá dnes večer na pracovní návštěvu Londýna. Hlavním tématem celé série schůzek, které ho čekají, bude ochrana klimatu a chystaný energeticko klimatický balíček, jehož návrh má zveřejnit Evropská komise 23. ledna.

 

„Velká Británie je velmi aktivní v politice ochrany klimatu. Proto chceme navázat s britskými kolegy co nejužší spolupráci, která bude potřebná i pro úspěšný průběh osmnáctiměsíčního francouzsko-česko-švédského předsednictví EU,“ říká ministr Bursík. „Na potřebě okamžité akce pro ochranu klimatu se v Londýně shodují jak vládní, tak opoziční politici,“ doplňuje ministr.

 

Po pracovní snídani s českým velvyslancem ve Velké Británii Janem Winklerem čeká ve čtvrtek ministra nejprve jednání s ministrem (Secretary of State) životního prostředí, výživy a rozvoje venkova Hillary Bennem. Jednat ale bude i s jeho stínovým protějškem Peterem Ainsworthem, s ministrem energetiky Malcolmem Wicksem a zvláštním zmocněncem pro změny klimatu Johnem Ashtonem. Martin Bursík se setká rovněž se zástupci britské odborné veřejnosti – profesorem Dietrem Helmem z Oxfordské univerzity, Sirem Brianem Hoskinsem, generálním ředitelem Granthamova institutu pro klimatické změny a Williamem J. Kellerem, ředitelem společnosti Falck Renewables.

 

Čtvrteční podvečer potom bude patřit setkání ministra Bursíka s krajany v rezidenci českého velvyslance v Londýně.

 

Ministra Bursíka na jeho cestě v delegaci doprovodí Petra Ptáčková z odboru Evropské unie MŽP a ředitel odboru změny klimatu MŽP Pavel Zámyslický.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí