zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Třídění odpadu

21.01.2008
Odpady
Třídění odpadu

Keramické popelnice za nejlepší třídění odpadu včera převzali zástupci obcí a měst Zlínského kraje. Tamní agentura Enviprojekt a národní společnost Eko-kom odměnily devět úřadu a ocenily také studentské literární práce na téma Má to smysl třiďte odpad. 

"Akce se zúčastnily všechna města a obce Zlínského kraje, která jsou zapojena do systému Eko-kom. V těchto obcích se hodnotilo třídění využitelných složek odpadu. Obce se hodnotily ve třech kategoriích a to podle počtu obyvatel. V kategorii Obce do 500 obyvatel zvítězila obec Staré Hutě u Uherského Hradiště. V kategorii Obce nad 500 obyvatel si ocenění odnesla obec Šumice a z měst byly nejlepší Slušovice." Říká Petr Balner ze společnosti Eko-kom.

"V roce 2004 se průměrně ve Zlínském kraji vytřídilo 26kg na jednoho obyvatele, v letošním roce to bylo zhruba 50kg." Dodává Petr Balner. "My se snažíme propagovat třídění odpadu v našich novinách, dále v kabelové televizi, úzce také spolupracujeme se základní školou. V současné době máme 14 svozových míst na papír a sklo." Prozradil starosta oceněných Slušovic František Pavelka.

Zlin.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí