zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obce, kraje i NNO mohou žádat o finanční podporu místních Agend 21

24.01.2008
Obecné
Obce, kraje i NNO mohou žádat o finanční podporu místních Agend 21

Ministerstvo životního prostředí již k 15. lednu vyhlásilo výzvu k podávání žádostí o grant na podporu zavádění a rozvoje místních Agend 21 (MA21) v České republice z revolvingového fondu Phare.

 

Cílem využití dotace je systémové zlepšení správy a řízení obcí, měst mikroregionů a krajů k udržitelnému rozvoji. Grant má napomáhat podpoře zavádění místní Agendy 21 a prokazatelnému kvalitativnímu posunu v tomto procesu (strategické plánování udržitelného rozvoje podle kapitoly 28 Agendy 21, sledování a vyhodnocování indikátorů udržitelného rozvoje na místní úrovni, komunitní a expertní plánování v kvalitě MA21, realizace místních akcí a kampaní pro veřejnost a další opatření a aktivity směrem k udržitelnému rozvoji, modelové projekty pro udržitelný rozvoj, které řeší ochranu životního prostředí a současně přispívají k sociálnímu a ekonomickému rozvoji obcí, regionů).

 

Žadatelem o dotaci může být obec, sdružení obcí, kraj, nestátní nezisková organizace či zájmové sdružení právnických osob. V případě, že žadatelem je jiný subjekt než obec, svazek obcí nebo kraj (tj. municipalita), je třeba doložit je třeba doložit písemně partnerství s municipalitou na předloženém projektu. Podmínkou přidělení dotace je registrace municipality v Databázi MA21  ať již je žadatelem nebo partnerem.

 

Výše dotace činí 90% celkových uznatelných nákladů na projekt, maximálně  2 miliony Kč, doba realizace projektu je max. 2 roky. V první výzvě bude celkový objem peněz činit 15 miliónů Kč. Výzvy budou tři, vypisované s cca ročním odstupem.

 

Více informací včetně podrobných pokynů pro žadatele, kritérií hodnocení a formuláře žádosti ke stažení je na webových stránkách Ministerstva životního prostředí www.env.cz .

 

Další informace:

http://www.ma21.cz

http://ma21.cenia.cz

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí