zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vodní kufřík získala další litvínovská škola

30.01.2008
Voda
Vodní kufřík získala další litvínovská škola

LITVÍNOV - Generální ředitel společnosti Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. (SčVK) Ondřej Beneš společně se starostou města Litvínova Milanem Šťovíčkem zavítali v pátek 25. ledna mezi žáky Základní školy s rozšířenou výukou jazyků v Litvínově. Dětem a učitelům osobně předali pedagogickou pomůcku Vodní kufřík, aby tak podpořili rozvoj environmentální výchovy na škole.

Oba pánové se navíc postavili za katedru, aby žákům předvedli několik experimentů s využitím Vodního kufříku. Děti tak názorně seznámili s výrobou, dodávkou, odkanalizováním a čištěním vody.

Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. ze skupiny Veolia Voda dlouhodobě spolupracuje se základními i středními školami na území své působnosti. V rámci pedagogických projektů Nadačního fondu Veolia již bylo školám v Libereckém kraji darováno 138 kufříků a v Ústeckém kraji dostalo malé vodní laboratoře 130 škol.

Vodní kufřík je malou přenosnou vodní laboratoří, která slouží k výuce přírodovědy, biologie, ale i chemie či fyziky. Názornými pokusy, ke kterým vodní kufřík slouží, si žáci a studenti ověřují, jak složitý je proces úpravy vody, proč je nutné vodu čistit a současně si vyzkoušejí, zda zvládají využít teoretické znalosti v praxi.


Autor / zdroj: Ing. Iveta Kardianová
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí