zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Generální ředitelství cel zveřejnilo pokyn pro ekologické daně

30.01.2008
Obecné
Generální ředitelství cel zveřejnilo pokyn pro ekologické daně

Generální ředitelství cel zveřejnilo na internetových stránkách celní správy obsáhlý vnitřní pokyn týkající se nově zavedených ekologických daní. Tento pokyn obsahuje vysvětlení některých pojmů používaných v legislativě a podrobněji popisuje též požadavky na získání povolení pro pořízení produktů podléhajících ekologickým daním bez daně nebo osvobozené od daně, a rovněž popis celého tohoto procesu.

Ačkoliv nejde o závazný pokyn, očekává se, že celní úřady se jím budou při interpretaci legislativy řídit. Také Ministerstvo financí zveřejnilo informace o uplatňování ekologických daní. Tyto informace se týkají určitých konkrétních otázek, kterým se věnovalo také Generální ředitelství cel, a dále pojednávají o dalších oblastech, například o opravě daňových dokladů.

Přehled společností registrovaných k ekologickým daním je rovněž umístěn na internetových stránkách celní správy. Nově je též zveřejňována samostatná evidence všech udělených povolení pro nákup produktů podléhajících ekologickým daním bez daně nebo osvobozených od daně.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí