zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kraj Vysočina podpoří náhrady PVC v nemocnicích

31.01.2008
Chemické látky
Kraj Vysočina podpoří náhrady PVC v nemocnicích

JIHLAVA - Na Vysočině zřejmě budou přibývat bezftalátová zdravotnická zařízení. „Doporučím také ostatním nemocnicím v kraji náhradu rizikových pomůcek z PVC za bezpečnější,“ řekl náměstek hejtmana pro zdravotnictví a životní prostředí Ing Pavel Hájek. „Je to důležité hlavně pro nejmenší pacienty,“ dodal. Vydání doporučující směrnice přislíbil včera náměstek Hájek při společné tiskové konferenci Arniky a nemocnice v Havlíčkově Brodu.

„Je správné, že pan náměstek chce podporovat užívání bezpečnějších zdravotnických pomůcek na Vysočině,“ říká vedoucí prioritní kampaně Arniky „Nehrajme si s PVC“ Ing Miroslava Jopková. „První nová jednání zahájíme na doporučení náměstka Hájka se zástupci nemocnice v Pelhřimově,“ uvažuje o možnostech spolupráce se zdravotnickými zařízeními na Vysočině Jopková.

Zlepšování prostředí dětského oddělení nemocnice v Havlíčkově Brodě náhradou zdravotnických pomůcek neskončí. „Na našem oddělení budeme pokračovat v náhradách také dalších předmětů, se kterými přicházejí malí pacienti do kontaktu,“ vysvětluje další postup na dětském oddělení vrchní sestra Mgr Jana Niederlová. „Postupně chceme vyřadit také hračky s obsahem ftalátů a nahradit je jinými.“§

http://www.arnika.org

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí