zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přírodovědcům a technikům nabízíme stipendia pro doktorské studium v USA

04.02.2008
Obecné
Přírodovědcům a technikům nabízíme stipendia pro doktorské studium v USA
Komise J. W. Fulbrighta vyhlašuje nové kolo výběrového řízení do stipendijního programu určeného na financování doktorského studia vědecko-technicky zaměřených oborů na špičkových univerzitách ve Spojených státech amerických. Zájemci o účast ve výběrové řízení se musí do programu předběžně registrovat do 25. dubna 2008 s tím, že uzávěrka přihlášek je 1. června 2008.
Fulbrightovo stipendium pro doktorské studium vědy a techniky již třetí rok poskytuje talentovaným studentům příležitost absolvovat celý postgraduální program a získat doktorský titul některé z renomovaných amerických univerzit. Stipendium se uděluje na dobu tří let, poté americká univerzita převezme financování až do doby získání titulu Ph.D. Udělený grant pokrývá kompletní náklady studijního pobytu - školné, životní náklady, zdravotní pojištění, dále obsahuje příspěvky na studijní materiály, výzkum, odborné konference, cestovné a případně další odborné aktivity.

V roce 2008 bude do programu celosvětově vybráno čtyřicet studentů. Fulbrightova komise může za Českou republiku nominovat až dva kandidáty. V prvních dvou ročnících byli čeští kandidáti v náročné mezinárodní konkurenci mimořádně úspěšní – zatím oba komisí nominovaní studenti byli vybráni, každý rok získal toto stipendium jeden.
 
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí