zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obyvatelé Bezručovy ulice ve Žďáře bojují peticí proti hluku

05.02.2008
Hluk
Obyvatelé Bezručovy ulice ve Žďáře bojují peticí proti hluku

Tři sta šedesát dva podpisů se objevilo v petici, která se dožaduje urychlené realizace žďárského obchvatu, obyvatelé Bezručovy ulice si stěžují na neustálý rámus způsobený velkým množstvím projíždějících automobilů a kamionů.

"Obchvat je tady opravdu nutný. Já bydlím přímo u hlavní silnice a je to vážně hrůza," stěžuje si Marie Losenická, která v ulici žije a pod petici také podepsala. "Auta tudy projíždějí jedno za druhým, že se pomalu ani nedá přejít silnice," dodává.

Zastupitelé Žďáru nad Sázavou petici obyvatel vzali na vědomí a souhlasí s jejich požadavky, aby byly podniknuty kroky nutné k výstavbě alespoň dílčích částí obchvatu. "Ty lidi naprosto chápu. Rachot tam v noci opravdu je, auta a autobusy tam jezdí pořád a kamiony už v noci rozhodně nedodržují předepsanou padesátikilometrovou rychlost," míní místostarostka Žďáru nad Sázavou Dagmar Zvěřinová. Konečné slovo ve stavbě obchvatu má ale stát a ten tvrdí, že nemá peníze. Žďárským tedy nezbývá než čekat.

Plánovaný obchvat má začínat u parkoviště před Tokozem. Dále povede přes Starý dvůr, do polí až k zahrádkám v Brodské ulici. Pokračovat bude podél železniční trati, kolem strojírenského podniku Žďas na Jihlavskou ulici a v konečné fázi na Jamskou a Novoměstskou ulici.

Obchvat je v územním plánu okrestního města. "V současné době pracujeme společně s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR na podkladech," informovala Irena Škodová ze žďárského odboru rozvoje a územního plánování.

Místostarostka města Dagmar Zvěřinová se však domnívá, že obchvat všechny problémy stěžujících si obyvatel nevyřeší. "Ano, osobní doprava se určitě zlepší, o tom není pochyb, ale je jasné, že obchvat nepomůže městské dopravě, ta zůstane i nadále obrovská. Je potřeba ji řešit stavbou různých propojení, aby se doprava rozvrstvila," nechala se slyšet místotarostka.

První etapa obchvatu už je zdárně hotová jedná se o silnici Brněnská - Jamská. V Jamské ulici se nyní pracuje na spojení s Novoměstskou ulicí. Jako další je v plánu fáze od Tokozu ke Stalingradu, potom další části a výpadovky. Celý obchvat bude podle slov Zvěřinové dokončen nejdříve za dva až dva a půl roku.

http://www.vysocina-news.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí