zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lásce k přírodě se učí již děti ve školkách

06.02.2008
Obecné
Lásce k přírodě se učí již děti ve školkách

Učitelky mateřských škol Jihomoravského kraje budou diskutovat v pátek 8. února od 9 do 15 hodin ve Křtinách na Blanensku o tom, jak učit děti lásce k přírodě, zvířatům či jak třídit odpad a šetřit energie.

Na konferenci Mrkvička se sejde na devadesát pedagožek, které budou hovořit o svých zkušenostech, vzájemně se inspirovat a čerpat znalosti z přednášek odborníků.
O projektech svých školek během dopoledne promluví tři učitelky. „Jarmila Malušková z boskovické mateřské školy Bílkova představí celoroční projekt o odpadech. Ivana Bláhová z Ostopovic povypráví o přírodní zahradě jejich školky a o roli pohádek v ekologické výchově“, uvedla organisátorka konference Kateřina Řeháková. O dlouhodobé práci na poli environmentální výchovy své školky promluví také Jana Albrechtová ze zařízení Pastelky v Brně, proslulé svou dlouhodobou aktivní prací v tomto oboru. Jejich mateřská škola například adoptovala zvíře v zoologické zahradě, úspěšně zde praktikují také hippoterapii.
O své bohaté zkušenosti se dále podělí ředitelka Svatojánské koleje Jana Fellnerová, která vyučuje budoucí pedagogy mateřských škol a dlouhodobě se věnuje předškolní environmentální výchově.
Odpoledne jsou na programu dílny: Miroslava Drobílková z Nadace Partnerství poskytne zájemcům praktické rady, jak získat finanční prostředky na obnovu školní zahrady; Jiří Nešpor z Lipky ukáže možnosti ekologického provozu školek, na kterém se mohou podílet i děti.
Malá regionální konference o ekologické výchově v mateřských školách Mrkvička proběhne letos již popáté a pořádá ji Lipka - školské zařízení pro environmentální vzdělávání, a to její odloučené pracoviště Lesní škola Jezírko.

Eva ŠINKOVSKÁ

http://regionalist.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí