zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jak stavět energeticky úsporně? Výstava a seminář na MŽP

15.02.2008
Obecné
Energie
Ekologické stavění, bydlení
Jak stavět energeticky úsporně? Výstava a seminář na MŽP

Budovy – ať už jde o rodinné domy či veřejné nebo kancelářské stavby – se během dlouhého období svého života podílejí na celkové spotřebě energie, množství vyprodukovaných emisí  CO2 i odpadů přibližně 30 – 40 %. Jak lze současný stav životního prostředí ovlivnit pomocí optimálního navrhování a kvalitní výstavby budov – to je téma výstavy s názvem Udržitelná výstavba budov, s níž se mohou seznámit návštěvníci Ministerstva životního prostředí od 12. do 22. února (Vršovická 65, Praha 10, 3. a 4. patro).

 

Nejlepší možnost ke zhlédnutí výstavy nabízí pondělí 18. února. Ve 14:30 bude průvodcem po výstavě architekt a profesor Českého vysokého učení technického Jan Tywoniak. Od 15:00 pak bude následovat seminář se stejnou tématikou, na kterém bude kromě profesora Tywoniaka hovořit také náměstek ministra životního prostředí Aleš Kuták. Seminář se koná  v zasedací místnosti č. 900 v přízemí na MŽP.

 

Vlastní výstavu tvoří celkem 21 posterů, na kterých se návštěvníci mohou seznámit s řadou příkladů realizací staveb navrhovaných i vybudovaných v posledních letech. Cílem jednotlivých posterů není jejich vzájemné porovnávání ani hodnocení, ale prezentace různých přístupů, uplatnění nových stavebních technologií a materiálů  s důrazem na celý životní cyklus budovy.

 

Další informace k tématu:

http://www.energetika.cz

http://www.tzb-info.cz

http://www.pasivnidomy.cz

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí