zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lesy pro lidi

18.02.2008
Les
Lesy pro lidi

HRADEC KRÁLOVÉ - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) chce získat z fondů Evropské unie na různé projekty obnovy krajiny stovky milionů korun.

Zatím podnik připravil či chystá 151 projektů v hodnotě 829 milionů korun, na nichž by se z vlastních zdrojů podílel více než 100 miliony korun. Dosud LČR žádné výraznější podpory z evropských fondů nečerpaly. Výjimkou bylo loňské získání dotace 1,2 milionu korun na odstranění staré ekologické zátěže na Českobudějovicku, uvedl mluvčí LČR Radek Drahný.

Získání evropských podpor si dalo za cíl nové vedení LČR, které nastoupilo loni v prosinci. Zatím LČR do takzvané druhé výzvy operačního programu životní prostředí podaly 15 projektů v hodnotě více než 67 milionů korun. Jde například o revitalizace potoků, budování a rekonstrukce retenčních nádrží či obnovu kriticky ohrožených větrolamů, uvedl Drahný.

Další chystané projekty se týkají například budování turistických stezek, parkovišť, studánek, odpočívadel, cyklostezek, protipovodňových úprav potoků. Lidé by výsledky těchto projektů měli v lesích vidět. Les by se jim měl ještě více otevřít, řekl Drahný.

LČR patří asi polovina lesů v zemi. Hospodaří s majetkem za více než 70 miliard korun. Loni LČR vykázaly zisk asi 630 milionů korun, což je zhruba o 230 milionů korun více, než uváděly na začátku ledna jako plán.

Zdroj: Haló noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí