zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jediný suchozemský maják v moři odpadů

18.02.2008
Odpady
Jediný suchozemský maják v moři odpadů

Maják společnosti Kovosteel vyrostl v průmyslové zóně ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Jeden z firemních symbolů povstal z obrazu a stal se skutečným objektem. Červenobílý maják poutá od konce roku 2007 pozornost všech, kteří se octnou v blízkosti hlavní provozovny společnosti.

A proč zrovna maják? Maják je symbolem naděje. Na moři varuje před nebezpečím a ukazuje lodím správný směr, aby nenarazily na skaliska a nepotopily se. V našem případě ukazuje lidem cestu v moři odpadů, která je vede k tomu správnému cíli. Podobné majáky vyrostou postupně na všech provozovnách společnosti – v Hodoníně, ve Veselí nad Moravou, Strážnici a Uherském Brodě.

Náš Staroměstský bude již brzy sloužit návštěvníkům jako rozhledna.

Slavnostní otevření a křest proběhne 26. dubna 2008, u příležitosti oslav Dne Země. Zájemci tak budou mít možnost vystoupat do výšky 22 m a pokochat se pohledem do okolní krajiny. Za příznivého počasí dohlédnou až k hradu Buchlov, brdské rozhledně a do okolí Uherského Hradiště.

Rozhledna je plechovaná, skládá se ze 7 dílů, celkem měří 27 m a váží 25 t, na vyhlídku musíte vystoupat 96 schodů a cestou napočítáte 12 oken. V přízemí se nachází budova, která slouží jako administrativní zázemí a v budoucnu zde bude fungovat informační centrum.

Všechny vás srdečně zveme na otevření a křest majáku, který bude při této příležitosti rozsvícen!

Více podrobností o této akci najdete v měsíci březnu na našem webu!

www.kovosteel.cz

Sídlo společnosti
areál společnosti KOVOSTEEL, s.r.o.
Brněnská 1372
686 03 Staré Město

Zdroj: PR článek KOVOSTEEL, s.r.o.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí