zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Navrhněte, kdo má letos dostat cenu za trvale udržitelný rozvoj

22.02.2008
Obecné
Navrhněte, kdo má letos dostat cenu za trvale udržitelný rozvoj

Nadace Partnerství a Nadace Charty 77 vyhlašují dvanáctý ročník soutěže o Cenu Josefa Vavrouška. Cena je udělována jednotlivcům a má zviditelnit konkrétní aktivity ve prospěch životního prostředí, které se tak mohou stát příkladem pro další. Nominace do soutěže mohou lidé zasílat nejpozději do 22. dubna.

 

"Nadace Partnerství  pokládá za důležité zviditelnit ty, kdo se  po celý svůj život nezištně zasazují o změnu ve vnímání hodnot životního prostředí. Inspirací nám byl Josef Vavroušek, který jako federální ministr životního prostředí pomáhal prosazovat koncept trvale udržitelného rozvoje nejen u nás, ale i v rámci celé Evropy,“ vysvětluje Miroslav Kundrata, ředitel Nadace Partnerství. „Získat Cenu Josefa Vavrouška je stejně tak prestižní jako obdržet Cenu Jaroslava Seiferta nebo Cenu Františka Kriegla. Je to cena, která je spojena se jménem výjimečného člověka, jehož odkaz dále rozvíjejí právě laureáti této ceny,“ doplnil Tomáš Růžička z Nadace Partnerství.

 

Nominovat na cenu nesoucí Vavrouškovo jméno může kdokoli, stačí nejpozději do 22. dubna vyplnit elektronický formulář na webových stránkách Nadace Partnerství (www.nadacepartnerstvi.cz/vavrousek).

 

V loňském roce byla Cena Josefa Vavrouška udělena dvěma laureátům. První z nich získal Karel Hudec, brněnský zoolog a ornitolog, a to za osobní angažovanost v ochraně přírody jižní Moravy,  za osvětovou činnost v médiích a výrazný podíl na ekologické výchově mladé generace. Druhou cenu pak porota udělila mladému právníkovi Pavlu Francovi z  Ekologického právního servisu. Porota ocenila jeho obětavé prosazování práva a snahu o popularizaci ekologických sporů občanů s úřady a velkými společnostmi.

 

 

kontakt:            

Mgr. Zbyšek Podhrázský, Nadace Partnerství

tel.: 515 903 129, e-mail: zbysek.podhrazsky@nap.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí