zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mezinárodní výstava EXPO ZARAGOZA 2008

22.02.2008
Voda
Mezinárodní výstava EXPO ZARAGOZA 2008

Letošní EXPO se koná ve španělské Zaragoze od 14. června do 14. září 2008. Výstavy by se měla zúčastnit asi stovka vystavovatelských zemí z celého světa, jež celkově reprezentuje více než 50 % světové populace.

Mottem celé výstavy je „Voda a udržitelný rozvoj“. Voda jako jedna ze základních podmínek života na zemi dnes představuje pro lidstvo velký problém. Řada zemí se potýká s nedostatkem pitné vody a ve velké části světa je voda silně znečištěná. V Zaragoze se proto bude zejména hovořit o dlouhodobé strategii využívání a řízení zdrojů pitné vody. Tomuto tématu budou podřízeny všechny expozice, výstavy a semináře.

Na místě konání výstavy, na břehu řeky Ebrose, vznikají unikátní architektonické výtvory. Např. 260 metrů dlouhý „Bridge Pavilion“ bude jednou ze vstupních bran na výstaviště. Jedná o první most ve Španělsku s vnitřními prostory, jež budou sloužit výstavním účelům. Dalšími pozoruhodnými stavbami je 76 metrů vysoká „Water Tower“ s půdorysem vodní kapky či největší sladkovodní akvárium na světě „River Aquarium".

Voda dominuje i doprovodnému kulturnímu programu, který slavnostně zahájí představení nazvané: Ledovec: vizuální poetická symfonie. Bohatý kulturní program bude návštěvníky doprovázet po celou dobu výstavy. Vedle různě žánrově zaměřených hudebních a divadelních představení se bude prezentovat i aragonský folklór.

Bližší informace: www.expozaragoza2008.es

Pozn. redakce - Termín pro přihlášky je již v pondělí.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí