zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Velká kontrola přepravy odpadů. Největší problém: Ilegální tranzit stavební suti s azbestem

27.02.2008
Odpady
Velká kontrola přepravy odpadů. Největší problém: Ilegální tranzit stavební suti s azbestem
V pondělí 18. února proběhla na několika místech republiky kontrolní akce, zaměřená na kontrolu přepravy odpadů. Na kontrole se podílela Česká inspekce životního prostředí, Ministerstvo dopravy, Police ČR a Celní správa ČR. Kontrolní stanoviště byla v okolí Pardubic, Liberce, Karlových Varů, Plzně, Českých Budějovic, Brna, Zlína a na několika místech ve středních Čechách.

Nejzávažnějším zjištěným přestupkem se provinil řidič kamionu rakouského dopravce, který přepravoval cca 20 tun stavebního odpadu, obsahujícího azbest. Odpad pochází od italského původce a přes naše území byl pouze převážen do Německa k dalšímu zpracování. Nicméně neměl povolení ani pro tranzit přes Českou republiku.

Kamion byl proto zadržen celníky v prostoru bývalého hraničního přechodu Dolní Dvořiště a na místo byla povolána Policie ČR. S řidičem bylo zahájeno trestní stíhání pro trestný čin neoprávněného nakládání s nebezpečnými odpady. O případu již rozhodl Okresní soud v Českém Krumlově, který pachatele odsoudil k podmínečnému trestu ročního oděntí svobody s dvouletým odkladem.

Kontakt:

Jakub Kašpar
Ředitel odboru vnějších vztahů a tiskový mluvčí
Jakub_Kaspar@env.cz
724 175 927
267 122 040
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí