zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Klause vichřice do New Yorku pustila

04.03.2008
Ovzduší
Klause vichřice do New Yorku pustila
Mezi těmi, kdo o včera na pražském letišti čekal, zda orkán Emma "nepřifoukne" jeho letadlu zpoždění, byl i prezident Václav Klaus. Shodou okolností vyrážel do New Yorku na konferenci o klimatických změnách.

Emma se o víkendu postarala o zpoždění několika letů. Většinou letadla nabírala půlhodinové zpoždění. Na ruzyňské letiště se kvůli silnému větru nedostala tři letadla. A jeden let do Varšavy musel být kvůli počasí zrušen. V neděli pak letadla létala z vedlejší dráhy, kde byly podmínky příznivější.

Prezident Klaus na konferenci i přes vichřici nad střední Evropou nakonec dorazil.

Pozval ho tam americký konzervativní think-tank Heartland Institute. Ten také letenku a další náklady českému prezidentu podle mluvčího Hradu Petra Hájka zaplatí. Prezident s think-tankem spolupracuje na kampani proti globálnímu oteplování dlouhodobě.

Loni se například v předních amerických novinách, jako je Washington Post, objevily inzeráty, v nichž Klaus stál proti hlavnímu zelenému propagátorovi a nositeli Nobelovy ceny Alu Goreovi se slovy "Svoboda, nikoli podnebí je v ohrožení".

"Do roku 2006 Hearland Institute prokazatelně sponzoroval ropný gigant Exxon Mobile. A v posledních letech se zaměřili právě na propagaci klimatoskeptických názorů," říká Jan Rovenský, specialista na klimatické změny z české pobočky Greenpeace. Podle hradního mluvčího Hájka jsou ale názory, že Heartland Institute je jen prodlouženou rukou ropných společností, "pomluvy".
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí