zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rock Café podle radních překračuje hlukové limity

07.03.2008
Hluk
Rock Café podle radních překračuje hlukové limity

Praha - Hudebnímu klubu Rock Café na pražské Národní třídě hrozí zavření. Nájemníci bytů nad klubem si už delší dobu stěžovali na hluk. Klubu koncem loňského roku také skončila platnost schválení prostor k provozování hudebního klubu. Provozovatelé se nařčení brání.  

3. března radní Prahy 1 hrozili provozovateli výpovědí, pokud kvůli hluku neukončí veškeré hudební produkce. O den později své rozhodnutí zmírnili, podle slov starosty Prahy 1 Petra Hejmy (ODS) výpověď udělena nebyla, rada přijala usnesení, ve kterém konstatuje současný stav a zároveň ukládá kompetentnímu místostarostovi, aby zahájil jednání o nápravě stavu.

Provozovatelé klubu tvrdí, že plní hlukové limity při hudebních produkcích platné pro den. Od letošního února omezili provoz, vystoupení nyní končí ve 22:00. Radní první městské části ale uvedli, že s koncem loňského roku pozbylo platnosti schválení prostor k provozování hudebního klubu. Provozovatelé zpochybňují měření hluku, na jehož základě úřad verdikt vydal.

Radnice v minulosti nechala prostory nákladem několika milionů korun odhlučnit. Podle jednatele provozující společnosti Nový horizont Michaela Pánka však byl projekt chybný a stavební firma navíc provedla práce nedokonale. Opatření snížila hluk jen málo, špatně byl podle Pánka například odhlučněn strop. Hluková měření prý navíc nechala radnice udělat v době, kdy jej dělníci opravovali a veškerá izolace byla sundána.

Rock Café je jedním z nejnavštěvovanějších pražských klubů, během 18leté historie na jeho pódiu koncertovaly kapely jako Tichá dohoda, Toyen nebo Sto zvířat.

Provozovatelé budou s vedením radnice o budoucnosti klubu jednat a udělají prý vše, aby nedopadl stejně jako slavný Bunkr v Lodecké ulici,
který ukončil provoz kvůli stížnostem na hluk po řadě soudních sporů v roce 1997.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí