zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Prezidentova kampaň u Čechů nezabrala

14.03.2008
Ovzduší
Prezidentova kampaň u Čechů nezabrala

České veřejné mínění považuje globální změny podnebí za třetí nejvážnější ekologický problém. Ukázal to nový průzkum Eurobarometr. Podle Hnutí DUHA to potvrzuje, že více než roční kampaň prezidenta Václava Klause u lidí nezabrala.

Globální změny podnebí mezi pět z patnácti nejdůležitějších ekologických problémů zařadilo 50 % dotázaných. Průzkum také zjistil, že:

  • Češi drtivou převahou považují ekologické zákony za ekonomické plus: 69 % v nich vidí motivaci k inovacím, zatímco pouhých 15 % překážku pro hospodářství.
  • Pokud jde o ekologická témata, lidé nastejno nejvíce důvěřují ekologickým organizacím a vědcům (po 44 %). Daleko za nimi zůstaly úřady, politici, EU, média, podniky a další.

 

Vojtěch Kotecký z Hnutí DUHA řekl:

„Nejenže prezident Čechy nepřesvědčil, že se vědci mýlí a globální změny podnebí jsou fikce. Rovná polovina veřejného mínění je dokonce řadí mezi nejvážnější ekologické problémy. Vypovídající je rovněž drtivá převaha, se kterou lidé vidí v ekologických zákonech plus i pro ekonomiku a odmítají je považovat za překážku. Důvěra veřejnosti v naši práci je zavazující. Úkolem ekologických organizací je prosazovat čistější a zdravější prostředí pro život každého z nás a lidé, kteří právě tohle očekávají, je evidentně považují za svého hlavního advokáta.“

Kontakt:

Vojtěch Kotecký, Hnutí DUHA, telefon 604 202 470, email vojtech.kotecky@hnutiduha.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí