zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bývalá IBM uvedla vlastní dosud nejekologičtější PC

17.03.2008
Obecné
Bývalá IBM uvedla vlastní dosud nejekologičtější PC

Čínské Lenovo, vlastník počítačové divize IBM, uvedlo nový stolní počítač, který je údajně firemním nejekologičtějším výrobkem. Stolní počítač ThinkCentre M57/M57P je prvním modelem této řady vyrobený z recyklovaných spotřebních plastů.

Systém obdržel mimo jiné i certifikaci GreenGuard. Vyhověl tak v testu na přítomnost 2000 chemických emisí. Certifikát udílí organizace GreenGuard Environmental Institute, která již schválila přes 150 tisíc produktů a materiálů z hlediska emisí těkavých organických látek a dalších chemikálií.

"Ekologický" ThinkCentre M57/M57P se řadí do kategorie takzvaných ultra-kompaktních stolních počítačů. Podle IDC bude celosvětově růst poptávka právě po těchto systémech mezi lety 2008 a 2011 o necelých 40 procent.

Desktopy M57P Eco jsou o 25 procent menší než předchozí verze produktů ThinkCentre. Pro srovnání - jsou menší než běžný telefonní seznam.

M57/M57P obsahují také bezpečnostní čip Trusted Platform Module (TPM), který prostřednictvím hardwaru šifruje klíče, hesla a digitální certifikáty – a chrání tak informace před útoky zvnějšku.

Cena počítačů závisí na konfiguraci. Například ve stroji za 14 000 korun s daní nalezne uživatel dvoujádrový čip, 1 GB operační paměti, 160 GB disk a DVD vypalovačku.

http://www.novinky.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí