zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nejlepší návrh pasivního domu

20.03.2008
Energie
Nejlepší návrh pasivního domu
Budoucí architekti a stavební inženýři měli na svých projektech ukázat, jak si představují úsporná opatření a energeticky efektivní bydlení, které předčí současné závazné normy. O vítězi soutěže pořádané společností Knauf Insulation (KI) rozhodla právě energetická koncepce projektu a také uživatelský komfort. Vybraný návrh má naději na realizaci v Krupce u Teplic.

Nejlepší z hlediska architektonického i dispozičního řešení, umístění projektu v území či kvality a rozsahu formálního zpracování byl návrh studentů Libora Hanuše a Ondřeje Hece ze Stavební fakulty ČVUT v Praze (viz foto). Odborným konzultantem projektu byl Ing. Jiří Novák, PhD.

Návrh uspěl z hlediska zvolené energetické koncepce a dodržení požadavků na pasivní dům. Pochvalu zaslouží i za podrobné zpracování teoretické části včetně stavební fyziky a kvalitní technickou zprávu. Oceněn byl i za vhodné začlenění solárních kolektorů a stínění prosklených konstrukcí.

Do kategorií, v nichž se studenti také dočkali odměny, patřil například originální a invenční návrh s akcentem na  ekologické  souvislosti, výborné dispoziční řešení s ohledem na uživatelský komfort i funkčnost domu, ale také návrh respektující ekonomickou přiměřenost a kvalitní zpracování rozpočtu.
Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí