zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Průlomové studie spočetly, o kolik lze snížit energetickou náročnost českých budov

25.03.2008
Energie
Průlomové studie spočetly, o kolik lze snížit energetickou náročnost českých budov

KDE:              Konferenční sál Zastoupení Evropské komise v ČR, Jungmannova 24, Praha 1, vstup průchodem od dvora (metrem na stanici Národní třída nebo Můstek)

KDY:             Středa 26. března: prezentace studií a čas na otázky od 9:30 do 10:20 hodin

Seminář pak pokračuje přednáškami expertů do 12:30, následuje studený bufet.

CO:                            Prezentace dvou průlomových studií, které poprvé mapovaly, o kolik konkrétně lze rozumně zvýšit energetickou efektivnost českých domů – a snížit tak účty za vytápění, uhlíkové exhalace i dovoz plynu.

KDO:                         Pořádají pražské zastoupení Evropské komise a Hnutí DUHA ve spolupráci se sdružením Calla, Centrem pro dopravu a energetiku a Nadací Heinricha Bölla.

S KÝM:            Miroslav Šafařík, ředitel společnosti Porsenna a hlavní autor studií

                        Aleš Kuták, náměstek ministra životního prostředí

                        Ivan Beneš, ředitel společnosti CityPlan

                        Fritz Oettl, předseda Rakouské asociace pasivního stavitelství

                        Jaroslav Maroušek, ředitel SEVEn

                        Vojtěch Kotecký, programový ředitel Hnutí DUHA

                        Brigitte Luggin, Zastoupení Evropské komise v ČR

                       

Podrobnější pozvánka: www.hnutiduha.cz/publikace/seminar_budovy_pozvanka.pdf

Zastoupení Evropské komise v České republice a Hnutí DUHA ve spolupráci se sdružením Calla, Centrem pro dopravu a energetiku a Nadací Heinricha Bölla si vás dovolují pozvat na seminář o možnostech posílení energetické efektivnosti českých budov.

Budovy jsou místem, kde lze nejvíce – a nejlevněji – snižovat energetickou náročnost. Možnosti jsou tak velké, že debaty o nových atomových reaktorech nebo rozšiřování severočeských uhelných dolů vedle nich vypadají jako poznámka pod čarou.

Hnutí DUHA nechalo zpracovat dvě průlomové studie, jež podrobně mapují, o kolik lze energetickou efektivnost českých domů vylepšit. První prezentace podrobných studií tvoří úvodní část semináře. Navazuje série stručných přednášek, ve kterých přední experti budou diskutovat snižování energetické náročnosti budov z různých pohledů.  

K dispozici bude také přehledné šestnáctistránkové shrnutí obou studií.

Kontakt:

Martin Mikeska, Hnutí DUHA, telefon 603 780 670, email martin.mikeska@hnutiduha.cz

   [1] Program semináře: ·        9:30–9:40 Brigitte Luggin, zastoupení Evropské komise a Vojtěch Kotecký, programový ředitel Hnutí DUHA·        9:40–10:10: Prezentace expertní studií: Miroslav Šafařík, ředitel Porsenna o.p.s.·        10:10–10:20: Krátké dotazy ke studiím·        10:20–10:35: Aleš Kuták, náměstek ministra životního prostředí (finanční podpory pro efektivnější domy)·        10:35–10:50: Pauza na kávu, sladké bio občerstvení·        10:50–11:10: Ivan Beneš, ředitel poradenské společnosti CityPlan (efektivnější domy a energetická bezpečnost)·        11:10–11:30: Fritz Oettl, předseda Rakouské asociace pasivního stavitelství (úspěšné rakouské programy)·        11:10–11:30: Jaroslav Maroušek, ředitel SEVEn (možnosti vylepšování energetické efektivnosti českých budov)·        11:50–12:25: Dotazy a diskuse·        12:30–13:00: Studený bio bufet Předsedá: Petr Holub, Hnutí DUHA
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí