zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lesy ČR převedou více pravomocí do krajů

31.03.2008
Les
Lesy ČR převedou více pravomocí do krajů
Řízení státního podniku Lesy České republiky by se mělo letos více přenést na úroveň krajů. Dosavadní krajské inspektoráty se změní na samostatné odštěpné závody s většími kompetencemi. Novinářům to včera řekl ministr zemědělství Petr Gandalovič. Jednou z prvních změn bude přejmenování inspektorátů na Krajská ředitelství LČR k 1. dubnu, řekl ČTK mluvčí podniku Radek Drahný.

"Decentralizace nebude znamenat nějaké rozdělení státního podniku na 14 malých krajských lesů, ale chceme, aby hejtman měl v osobě krajského ředitele plnohodnotného partnera. Ten by měl mít podstatně větší pravomoci v rozhodování o obchodu se dřevem i o investicích jak do lesa, tak do mimoprodukčních oblastí, do ekologických nebo turistických funkcí lesa," uvedl Gandalovič.

Decentralizace řízení LČR podle Drahného vychází ze zadání ministerstva a z koncepce, s níž generální ředitel LČR Jiří Novák vyhrál tendr na post v čele podniku. "Operativní rozhodování bude na krajích. Strategická a koncepční rozhodnutí zůstanou na štíhlém generálním ředitelství," řekl Drahný. Krajští ředitelé mj. dostanou větší pravomoci při operativním řízení těžby a zalesňování na daném území.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí