zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Filipíny: Manilská zátoka - jedno velké smetiště

31.03.2008
Obecné
Odpady
Příroda
EIA
Filipíny: Manilská zátoka - jedno velké smetiště

Zátoka Manila

„Místo čerstvého mořského vánku je zde zvláštní zápach, směs chemikálií, odpadků a shnilého ovoce. Když jsme se dnes ráno v přístavu setkali s místními aktivisty Greenpeace, problém byl jasný ještě dříve, než jsme ho sami spatřili: odpadky, odpadky a další odpadky, jen tak hozeny do moře.“

-- Heike, webová editorka na palubě lodi EsperanzaZjistili jsme, že plasty a různé průmyslové látky a kanalizační splašky dusí kdysi tak úrodné vody této zátoky a přidali jsme s k dobrovolníkům manilské „Ekologické koalice proti odpadům“ (Eco Waste Coalition) při úklidu této lokality. Plnili jsme jeden pytel za druhým různými odpadky, ale bylo to takřka marné – stále nebyl vidět žádný rozdíl.

V mnoha případech se jednalo o plastové odpady z výrobků na jedno použití (plastové tašky a pytlíky, lahve od nápojů, šálky a jiné výrobky, které se jednou použijí a pak vyhodí). Naštěstí se nám zároveň podařilo přilákat značnou pozornost médií. Doufejme, že to pomůže se skutečným řešením tohoto problému, které spočívá v omezením odpadů u jejich zdrojů.

ZDROJ: Greenpeace

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí