zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jihlavské ZOO má pro milovníky přírody nový program

03.04.2008
Příroda
Jihlavské ZOO má pro milovníky přírody nový program
PARKY A OVCE NOVÉHO ZÉLANDU - tak zní název dalšího z klubových večerů v jihlavské Zoo, konaného 3.dubna. Na Nový Zéland se tentokrát vypravíme s Ilonou Fuzekovou, která nás v poutavém vyprávění provede místními národními parky a přiblíží nám zdejší atmosféru. Začátek tradičně v 18.00 hodin v klubovně Zoo, vstup pouze starým vchodem, vstupné dobrovolné.

DEN PTACTVA v jihlavské Zoo

Oslavy Dne Ptactva v jihlavské Zoo připadnou letos na sobotu 5. dubna. Zvláštní pozornost bude jako každý rok věnována návštěvníkům s ptačím příjmením, kteří po zaregistrování obdrží drobný dárek, postoupí do slosování o atraktivní cenu (vyhlídkový let, který věnoval Aeroklub Jihlava) a zaplatí jen poloviční vstupné do Zoo (dospělí 40,-- Kč, děti 20,-- Kč). Bonus v podobě volného „vletu“ do Zoo náleží letos všem „Rackovým“ – Česká ornitologická společnost totiž vyhlásila ptákem roku 2008 racka chechtavého.

Program, který podobně jako v minulých letech zoologická zahrada připravila ve spolupráci s ČSOP Jihlava, je určen pro všechny návštěvníky nezávisle na příjmení. Ve stylovém tee-pee budou připraveny novinky z ptačí říše doplněné malováním ptačích vajíček, ukázka ptačích hnízd, na dalších stanovištích různé rukodělné aktivity a zajímavosti ze života ptáků.

Ve 13.00 a 14.30 hodin se v prostoru sadu uskuteční ukázka sokolnického výcviku a letu dravců (předvede p. Eduard Školoud). Od 15.00 hodin si děti budou moci vzkoušet jízdu na ponících u africké vesnice Matongo.

Další zajímavé informace a zpravodajství z kraje Vysočina

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí