zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V třídění domácího odpadu je Ústecký kraj skokanem roku

07.04.2008
Odpady
V třídění domácího odpadu je Ústecký kraj skokanem roku

ÚSTECKÝ KRAJ - V roce 2007 došlo v Ústeckém kraji k razantnímu zvýšení výtěžnosti tříděného sběru, meziroční nárůst ve srovnání s rokem 2006 představuje 35%. V současné době, vyjádřeno v absolutních číslech, to znamená, že obyvatelé Ústeckého kraje vytřídí o dalších 6 kg na osobu a rok.

„Celkem se v  roce 2007 jednalo o průměrných 25,8 kilogramů na osobu v jednom roce. Tím jsme také mimo jiné dosáhli toho, že jsme předstihli Karlovarský kraj a doháníme sever a jih moravy nebo Středočechy. Hlavní příčinu vidím v tom, že stále více občanů si uvědomuje, že třídění domovního odpadu je moderní a především slušné,“ komentoval spokojeně výsledky Antonín Terber, člen Rady Ústeckého kraje. 

Sledování výtěžnosti třídění domácího odpadu probíhá v rámci projektu „Intenzifikace  odděleného sběru a zajištění využití využitelných složek komunálních odpadů včetně jejich obalové složky v Ústeckém kraji“, který společně realizují Ústecký kraj a autorizovaná obalová společnost EKO-KOM a.s. Do třídění komunálního odpadu je po třech letech trvání projektu intenzivně zapojeno 334 měst a obcí Ústeckého kraje a v regionu je rozmístěno přes 11 tisíc modrých, žlutých nebo zelených kontejnerů na tříděný odpad.

V rámci projektu je mimo nákupu sběrných nádob hrazena také propagační kampaň, spojená se soutěžemi o hodnotné ceny, v níž soutěží obce, občané nebo školní týmy. Vyhodnocení soutěží z loňského roku proběhne dne 11. dubna v ZOO v Ústí nad Labem, za účasti hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce. „Jedenáctý duben je pro všechny, kdo třídí odpad připraven jako den za odměnu,“ přiblížil podrobnosti patron kampaně Antonín Terber. „Vstup do ZOO v Ústí nad Labem bude zdarma, bude připraven zajímavý program a spousta soutěží, her a odměn. A v prostorách pavilonu šelem vyhlásíme vítěze z finalistů soutěže měst a obcí Skleněná popelnice 2007, předáme ceny výhercům SMS soutěže Jste to vy? a vyhodnotíme nejúspěšnější školní týmy soutěže Třídíme ve škole.Výherci hlavních cen se mohou těšit na pobyt v rakouských Alpách, notebooky, mobilní telefony, jízdní kola nebo koše na domácí třídění odpadu.“  


Autor / zdroj: František Janačík

http://www.ustecko24.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí