zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ochránci přírody na Vysočině lákají na tři desítky jarních akcí

07.04.2008
Příroda
Ochránci přírody na Vysočině lákají na tři desítky jarních akcí

Jihlava - Milovníkům přírody na Vysočině jsou určeny tři desítky akcí, které se uskuteční do konce května. Krajská jarní kampaň Otvírání přírody na Vysočině začala dnešní oslavou Dne ptactva v jihlavské zoo a soutěžním pořadem pro děti zaměřeným na třídění odpadů, který se konal v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku. Neziskové organizace ještě uspořádají otevírání studánek, vycházky s ornitology a geology a návštěvy chráněných území s orchidejemi a bledulemi.

Krajská kampaň se koná letos poprvé, a to díky podpoře z takzvaných norských fondů, řekla dnes ČTK Iveta Vorlíčková z obecně prospěšné společnosti Chaloupky. Díky dotaci 140 000 korun bude představena činnost 20 neziskových organizací, které se zaměřují na ochranu přírody a péči o životní prostředí. "Chceme vylákat lidi, hlavně rodiny s dětmi, do jarní přírody a nabídnout jim zajímavě i poučně strávený čas," dodala Vorlíčková.

Kampaň bude probíhat ve všech pěti okresech kraje, její součástí se staly osvědčené akce. Otevírání studánek se uskuteční například v Chválkově a v Mladých Bříštích na Pelhřimovsku, u studánky Emanuely v Pávově na Jihlavsku a u Jinošova na Třebíčsku. Vítání ptačího zpěvu bude začátkem května v Telči, na střítežských rybnících u Jihlavy, v Jiříkově na Havlíčkobrodsku, ve Velkém Meziříčí i v Novém Městě na Moravě.

Terénní pochůzka s odbornou geologickou přednáškou v místech dotčených dolováním se uskuteční 12. dubna na Žďársku. Pozorovat netopýry létající večer nad řekou Svratkou mohou zájemci 26. dubna v Dalečíně. Na rozlehlé porosty bledule jarní v rezervaci Ransko zvou ochránci přírody během dubna, louka plná orchidejí se pro veřejnost otevře 1. června Na Podlesí u Hrutova. Seznam všech akcí je na www.ekovysocina.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí