zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Německo se vzdalo plánu na zvýšení podílu biopaliv

08.04.2008
Zemědělství
Energie
Německo se vzdalo plánu na zvýšení podílu biopaliv
Německo se vzdalo plánu na zdvojnásobení podílu biopaliv v benzinu, protože více než tři miliony automobilů v zemi nejsou na tento krok připraveny. Uvedl to v pátek německý ministr životního prostředí Sigmar Gabriel.

Podle něj však zůstává v platnosti cíl omezit do roku 2012 emise oxidu uhličitého u nových osobních aut maximálně na 120 gramů na kilometr. Výrobci toho však musí nyní dosáhnout čistě technickými zlepšeními.

Předpis o zvýšení podílu biopaliv na 10 ze současných pěti procent od příštího roku se stal terčem kritiky kvůli obavám, že povede k poškození starších aut. Jejich často chudší majitelé by totiž měli jedinou možnost - kupovat drahý 98oktanový benzin.

"Ministerstvo nemůže pomáhat automobilovému průmyslu při dosahování jeho klimatických cílů na úkor milionů motoristů, kteří by pak museli přejít na výrazně dražší benzin Super Plus," řekl ministr. Zároveň připustil, že plánovaný podíl biopaliv na všech pohonných hmotách v Německu se nyní bude muset snížit z 6,25 procenta na 5 procent.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí