zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přírodovědci vyrazili do žabího ráje

08.04.2008
Příroda
Přírodovědci vyrazili do žabího ráje

Lukov - Na vycházku za obojživelníky k rybníku Bezedník v Lukově se o víkendu vypravilo přibližně třicet mladých přírodovědců ze Zlínska a Holešovska

„U rybníka Bezedník žije jedenáct druhů obojživelníků: mlok skvrnitý, čolek obecný, čolek velký, čolek horský, kuňka žlutobřichá, ropucha obecná, ropucha zelená, rosnička zelená, skokan hnědý, skokan ostronosý a skokan štíhlý,“ představila obyvatele ráje obojživelníků Romana Bujáčková ze Zoo Zlín – Lešná.

Kvůli chladnému počasí ale letos přírodovědci viděli jen některé druhy. „Vloni touto dobou se rybník plný obojživelníků jakoby vařil, letos je ještě období klidu,“ vysvětlil přírodovědec Dušan Trávníček z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Obdivovatelé přírody se ale přesto objevili alespoň tři druhy obojživelníků. „Viděli jsme ropuchu obecnou, skokana hnědého s velkou snůškou vajíček a vysoko na kopci i mloka skvrnitého,“ informoval Tom Divilek ze Zoo Zlín – Lešná.

Dětem se dobrodružná výprava líbila. „My jsme z přírodovědného kroužku při I. ZŠ Holešov. Přišli jsme, protože máme rádi zvířata. Snažíme se chránit žáby,“ prozradila Marcela Pustková z Přílep.

Martin Lavay

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí