zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hotel ve vodárenské věži

09.04.2008
Voda
Hotel ve vodárenské věži

Hotel Wasserturm v Hamburku získal první místo v prestižní soutěži na veletrhu MIPIM v Cannes v kategorii turistických zařízení.

V Cannes byly v březnu oceněny nejlepší mezinárodní realitní projekty. Prestižní soutěž na veletrhu MIPIM Awards 2008 zařadila mezi oceněné projekty ekologicky vstřícné stavby. Soutěž o nejlepší projekty v daných kategoriích se konala již poosmnácté. Hotel ve vodárenské věži, Hotel Wasserturm - Hamburg Sternschanze, vyhrál první místo v kategorii turistických zařízení. Architektem změny byl Falk von Tettenborn, o vnitřní uspořádání se zasloužila Cornelia Markus-Diedenhofenová. Budovu nyní provozuje síť Mövenpick Hotels & Resorts.

Hotel vznikl přestavbou vodárenské věže

Hotel-Wasserturm_vystavba.jpgHotel vznikl přestavbou vodárenské věže z roku 1910, která přestala sloužit svému původnímu účelu v roce 1956. V roce 1961 byl vydán zákaz vstupu do věže. O 29 let později, to jest v roce 1990, přešla pod křídla nového majitele a dalších třináct let trvalo, než padlo definitivní rozhodnutí o přestavbě.

Při sledování průběhu rekonstrukce se zdá, že se původní budova kompletně zbourala a poté vystavěla nově s použitím starého zdiva, avšak nových technologií. Na každém patře objeví návštěvníci hotelový pokoj s výhledem, uprostřed stavby se nachází unikátní kovové točité schodiště. Hotel nabízí i lázeňské služby, na něž zákazníci narazí v podzemních částech stavby.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí