zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Co je GEOMIND?

18.04.2008
Geologie
Co je GEOMIND?

Geofyzikální mnohojazyčný internetový informační servis

 

V evropských zemích existují různé geofyzikální databáze, jak ve státních, tak i v privátních organizacích. Jsou rozptýlené a používají různé standardy a jazyky. Proto je jejich použitelnost a dostupnost omezená, přestože geofyzikální informace mohou být velmi efektivně využity při zpracování a interpretaci širokého spektra úkolů: vyhledávání nerostných surovin a podzemních vod, studium životního prostředí pro územní plánování, stavebnictví, detekce potenciálních geohazardů, výzkumné studie apod.  

Konkurenceschopnost správců dat a organizací specializujících se na zpracování geologických a geofyzikálních dat se může zvýšit, když tyto databáze budou integrovány a zpřístupněny prostřednictvím internetu. Nabídka elektronických služeb bez ohledu na hranice v rámci celé Evropy umožní mnohem větší dostupnost geofyzikálních dat.

Proto je vyvíjen mnohojazyčný, internetově ovládaný informační systém, integrující geofyzikální data od správců dat jednotlivých zemí. Realizace návrhu, vývoje a naplnění daty, definování standardů pro metadata a prezentaci dat podpoří další integraci a rozšiřování evropských resp. světových geoinformačních fondů. Tento systém bude určen pro místní i centrální úřady, průzkumné organizace, výzkumné a vzdělávací instituce a občany. Řešitelům projektů to umožní přizpůsobit se tlaku na neustálou inovaci a technologický pokrok který  odpovídá rozšiřování evropského trhu a zesílené konkurenci na poli poskytování geofyzikálních, geologických a ekologických dat.

Systém bude názorně prezentovat výzkumné schopnosti partnerů a zvýší veřejné povědomí o užitečnosti geofyzikálních metod průzkumu pro různé potřeby společnosti.

ZDROJ: GEOMIND
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí