zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Expanze obchodních řetězců poškozuje životní prostředí

17.04.2008
Obecné
Expanze obchodních řetězců poškozuje životní prostředí

Expanze obchodních řetězců podle ekologů škodí životnímu prostředí. Sdružení Nesehnutí v průzkumu zjistilo, že nové velkoprodejny se podílí na nekontrolovaném rozšiřování měst do krajiny, často zabírají kvalitní zemědělskou půdu či nezastavěné plochy a stavba nákupních center zvyšuje dopravu v okolí. Stát společně se samosprávami by měl proto podle ekologů regulovat další expanzi obchodních řetězců, které v Česku provozují více než tisícovku obchodů a stavbu dalších připravují. Průzkum sdružení Nesehnutí zveřejnilo na svých internetových stránkách www.spotrebitele.info Sdružení obrany spotřebitelů.

SKLAD NOHEL GARDEN ŘÍDÍ WMS

Nohel Garden, dodavatel a distributor zahrádkářských potřeb v České republice a na Slovensku, pokračuje v expanzi skladových kapacit. Za tímto účelem vybudoval u Dobříše moderní víceúčelový sklad o rozloze 9 tisíc m2. Protože systém obchodování klade velké nároky na logiku skladování a dokonalé znalosti sortimentu i skladu, společnost se rozhodla pro implementaci Warehouse Management Systému SmartStock. Projekt se svým rozsahem řadí mezi svého druhu ojedinělé v ČR.

TRUCKPARK EUROWAG D5 ROZVADOV

V těsném sousedství hraničního přechodu Rozvadov, na Svaté Kateřině, je od 1. dubna v provozu největší a nejmodernější truckpark v ČR. Značka Eurowag, specializovaná v Evropě na služby profesionálním řidičům nákladních automobilů, otevřela tak již třetí tuzemský truckpark. Na ploše o rozloze téměř 3 hektarů poskytuje služby opět výhradně profesionálním řidičům. Čerpací stojany na Diesel a AdBlue nabízejí nejvyšší minutový výkon v České republice. Investorem projektu je Netto, dceřiná společnost firmy W.A.G. minerální paliva.

NASTUPUJE KONKURENCE BILLBOARDŮ

Společnost 3M uvedla na trh novinku v oblasti signmakingu, grafickou samolepicí fólii IJ8624, určenou jak pro venkovní, tak interiérové použití na zdi a strukturované či porézní povrchy. Lze ji využít pro přímou aplikaci reklamní grafiky nejen na cihlové zdi, omítky, betonové sloupy, ale také na jiné podobné povrchy v podzemních garážích nebo na velkých betonových plochách. Životnost fólie v exteriéru je zhruba 30 dnů, v interiéru 12 měsíců.

HAMÉ A NORDIC PARTNERS POTVRDILY FÚZI

Největší tuzemská konzervárenská společnost Hamé a islandská skupina Nordic Partners oficiálně potvrdily avizovanou fúzi obou firem. Tu už schválil antimonopolní úřad. Islanďané ve firmě ponechají současné vedení, Hamé tak i nadále povede současný ředitel Martin Jagoš. Výše transakce ani podíl, který islandská společnost v Hamé získala, nebyly oficiálně zveřejněny. Podle informací Hospodářských novin zaplatila Nordic Partners Hamé s největší pravděpodobností nejméně pět miliard korun. Nordic má v současnosti potravinářské podniky v Litvě, Lotyšsku a Polsku. Skupina po začlenění Hamé vyprodukuje zhruba 170 tisíc tun potravinářských výrobků a více než 100 milionů litrů nápojů.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí