zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr Bursík je hostem přelomové konference guvernérů USA o klimatu

18.04.2008
Ovzduší
Ministr Bursík je hostem přelomové konference guvernérů USA o klimatu

Vicepremiér a ministr životního prostředí Martin Bursík se dnes a zítra účastní dvoudenní konference amerických guvernérů na světoznámé univerzitě v Yale, kde se očekává ratifikace přelomové výzvy americkým prezidentským kandidátům k boji se změnou klimatu.

 

Na konferenci „Yale Conference of Governors on Climate Change“ se setkají američtí guvernéři ze států New Jersey, Iowa, Wisconsin, New York, Massachusetts, Connecticut, Kalifornie a Kansas.

 

Ministr Bursík byl pozván jako významný evropský politik, který se angažuje v problematice změn klimatu a bude prezentovat politiku Evropské unie, týkající se právě prevence a adaptace na globální změnu klimatu.

 

Během zasedání by měli guvernéři podepsat společnou deklaraci, v níž chtějí vyzvat představitele Kongresu Spojených států a současné kandidáty na post prezidenta USA, aby společně a co nejdříve začali pracovat na jednotné americké politice ochrany klimatu.

 

Ministr Bursík se v průběhu svého programu také setká s evropskými studenty z Yale, aby s nimi diskutoval právě o změně klimatu a udržitelné energetice.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí