zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Peking dokončuje přípravy na olympiadu a spouští plnící stanici v Pekingu

20.04.2008
Obecné
Ovzduší
Energie
Peking dokončuje přípravy na olympiadu a spouští plnící stanici v Pekingu
Peking dokončuje přípravy na olympiadu a spouští plnící stanici v Pekingu

Plnící stanici na vodík postavila společnost British Petroleum (BP), která má na kontě mimo jiné "spoustu" vodíkových čerpacích stanic v USA. Ta v Číně je však jednou z jejich dosud největších. Zpočátku bude tato stanice používat vodík, který je vyráběn mimo ni a dovážen. V příštím roce už ale stanice začne s vlastní produkcí vodíku.

Znečištění ovzduší je v Číně obrovský problém. Každý den do ulic vyrazí 1000 nových automobilů, jejichž emise dále znečišťují vzduch. Hybridní vozy, auta na vodíkový pohon, elektromobily, všechny tyto automobily na alternativní pohon mohou tuto zátěž značně snížit.

Hlavním faktorem, proč Čína do investaice šla, je však pravděpodobně olympiáda. Dopravu sportovců i diváků na letních olympijských hrách 2008 v Pekingu budou zajišťovat elektrobusy na vodíkový pohon. Zdrojem energie pro jejich trakční motory budou palivové články.

Akce by měla představovat zlom v propagaci tohoto paliva. Dosud se jednalo o lokální projekty, omezující se na několik vozidel s nepatrným počtem uživatelů. Na olympijských hrách v Pekingu se mají poprvé v historii svézt na vodík tisíce pasažérů denně.

ZDROJ:H2WEB
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí