zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pražské služby ke Dni Země

19.04.2008
Obecné
Odpady
Pražské služby ke Dni Země

Přijdte na akce ke Dni Země

Pražské služby ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a dalšími partnery připravily informační akci pro veřejnost nejen k problematice odpadů u příležitosti svátku Dne Země.

 

Na území 14 městských částí Prahy probíhá od 14. dubna do 30. dubna informační a vzdělávací kampaň pro veřejnost v rámci Dne země, který připadá na 22. dubna. Kampaň je zaměřena zejména na ochranu životního prostředí, informace ohledně třídění odpadů a jejich následného využívání. Akce probíhají od 10:00 do 18:00 hodin formou informačního stánku umístěného každý den na území jedné městské části. Občané se mohou seznámit s názornými ukázkami sběrných nádob a svozové techniky, diskutovat o možnostech dalšího využívání vytříděného odpadu, dozvědět se, jak lze správně nakládat s nebezpečnými odpady, kde je v Praze jaké chráněné území, kde získat bližší informace o životním prostředí v Praze. V rámci kampaně budou probíhat i zajímavé akce a soutěže pro děti a vzdělávací programy k tématům: Obaly a odpady a domácí ekologie. U stánku si občané mohou vyzvednout zdarma různé informační materiály (letáky, brožurky, ročenky aj.). Pro děti jsou připraveny malé popelničky, hry s odpadovou tematikou, plakáty, a jiné zajímavosti.

 

Časový harmonogram informační akce v městských částech:

 

14.4. MČ Praha 19 - U altánu v ulici Kartusická před obchody

15.4. MČ Praha 10 - Před obchodním centrem Koloseum

16.4. MČ Praha 6 - Dejvice, Vítězné nám.

17.4. MČ Praha 18 - Parkoviště před obchodním centrem Letňany

18.4. MČ Praha 3 - Nám.Jiřího z Poděbrad - naproti ZŠ

19.4. MČ Praha 15 - Hostivař - Toulcův dvůr, ekolog. centrum hl.m.Prahy

21.4. MČ Praha 11 - U východu z metra Opatov

22.4. MČ Praha 9 - V blízkosti Vysočanské radnice

23.4. MČ Praha 8 - Před budovou ÚMČ Praha 8

24.4. MČ Praha 7 - Ortenovo náměstí 34 – u ZŠ T.G. Masaryka

25.4. MČ Praha Libuš - Areál ZŠ Meteorologická

28.4. MČ Praha 16 - Radotín, Nám. Osvoboditelů, před nákupním centrem

29.4. MČ Praha 21 - Park u ZŠ Staroklánovická, Újezd nad Lesy

30.4. MČ Praha 13 - Prostranství u Metra Lužin

Pohlednější ulice díky novým komunálním vysavačům Pražských služeb

Od počátku dubna se postarají tří nové uklízecí stroje o čistotu hlavního města. Jak v centru, tak na Praze 3, budou k vidění nové vysávací stroje ve známých barvách Pražských služeb, jejichž "nejmilejší potravou" bude papír, umělé hmoty, cigarety a plechovky od piva. Uklízecí čety Pražských služeb se tak mohou ještě efektivněji postarat o čistotu veřejného prostranství.

„Uklízecí čety, které den co den zametají ulice hlavního města Prahy často vykonávají namáhavou, nepohodlnou a nehygienickou práci a tak jsme se rozhodli nasadit zcela nové uklízecí stroje, vysavače na městské odpadky, které se stanou užitečným pomocníkem v boji proti nepořádku,“ říká generální ředitel Pražských služeb Patrik Roman a dodává: „V centru budou zatím nasazeny dva vysávací stroje a na Praze 3 jeden.“

Pražské služby chtějí nabídnout tuto novou technologii ručního čištění také proto, že vysávací stroje, na rozdíl od prostého ručního zametání, vysají i jemný prach, který je často příčinou zdravotních potíží. Právě nově nasazené stroje mají i speciální prachový filtr částic PM10, který snižuje zdravotní rizika jak pro obyvatele, tak pro pracovníky, kteří se s tímto problémem potýkají při své práci. Přístroje jsou také méně hlučné než starší modely a lze je tedy případně použít i ve večerních hodinách, kdy slábne provoz v ulicích velkoměsta. Navíc uklízecí čety dokážou díky ergonomii vysavače odstranit prach a špínu mezi zaparkovanými vozidly, což je častým problémem, kterému jsou týmy Pražských služeb vystaveny. Stroje jsou samojízdné, což zvyšuje jak komfort pro obsluhu, tak výkonnost pracovních skupin Pražských služeb.

ZDROJ:  Pražské služby

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí