zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vyhlašujeme fotosoutěž ke dni Země - Nepořádek v Brně, aneb hlásit se to musí!

21.04.2008
Obecné
Odpady
Příroda
Vyhlašujeme fotosoutěž ke dni Země - Nepořádek v Brně, aneb hlásit se to musí!
Zajímavé příspěvky a snímky postupně zveřejníme.

Náš portál se rozhodl po vzoru MŽP SR a Greenpeace Slovensko uspořádat v souvislosti se Dnem Země jednoměsíční pilotní akci zaměřenou na jarní vyčištění města Brna od nepořádku. Vyzýváme všechny, jímž není lhostejný nepořádek v ulicích i jiných zákoutích Brna, aby nám o nepořádku napsali, příp. vyfotografovali. Zajímají nás černé skládky, nepořádek u kontejnerů na tříděný odpad, opakovaně přeplňované popelnice, nepořádek v parcích, ulicích,  podél ulic a silnic v zeleni, ve vnitroblocích atp. Zajímají nás též snímky zachycující pracovníky úklidových firem a osádek svozových vozů či sběrných středisek, jež nevykonávají svoji práci zodpovědně.

Uveďte vždy kde se lokalita nachází, datum a čas fota a zda se jedná o stav trvající delší dobu, nebo náhodný jev, příp. komu pozemek patří, pokud to víte.

Zajímavé příspěvky a snímky postupně zveřejníme. Nezveřejníme příspěvky vulgární, zjevně pomlouvačné,  či nepravdivé. Doufáme, že tímto způsobem se občané stanou zodpovědnější vůči svému okolí, vlastníci pozemků a případně i příslušné instituce postarají o rychlou nápravu. Neváhejte, pište a foťte. Nebuďte lhostejní k čistotě města, ve kterém žijete či pracujete. Pokud se akce setká s úspěchem, uvažujeme, že ji zopakujeme či rozšíříme i do jiných měst.

Příspěvky posílejte na e-mail: enviweb@enviweb.cz

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí