zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kdo je hoden titulu Veličenstvo kniha?

20.04.2008
Obecné
Kdo je hoden titulu Veličenstvo kniha?

EkoCentrum Brno udělí titul za nejoriginálnější vlastnoručně vytvořenou knihu. Do 4. ročníku výtvarně-literárání soutěže dorazil rekordní počet prací.

Již 4. ročník oblíbené soutěže EkoCentra Brno pro děti a mládež MOJE VELIČENSTVO KNIHA o nejoriginálnější vlastnoručně vytvořenou knihu má své vítěze (info o soutěži níže). Kdo získá titul „Veličenstvo kniha“ a bude slavnostně pasován? To prozradíme na slavnostním vyhodnocení v pondělí 21. dubna od 16.00 v prostorách EkoCentra Brno na Ponávce 2. Vítěze odměníme šlechtickými glejty a knihami od nakladatelství Thovt a Mladá Fronta. Čekají je i další překvapení: originální dort, slavnostní pasování absolutního vítěze mečem a v historickém kostýmu nebo setkání s  jedním z porotců, Arnoštem Goldflamem. K vidění budou všechny vítězné práce.

Letos se sešlo rekordních 37 knih od individuálních autorů a 19 od autorských kolektivů z Brna i okolí a dokonce až z Havířova, kde má soutěž své skalní příznivce. Opět dorazila výjimečná díla: knihy s keramickými deskami, ušité z filcu nebo napsané na vlastnoručně barveném plátnu. Zvláštní obdiv zaslouží práce z Dobrovolnického centra Motýlek při nemocnici v Černých polích, která spojila úsilí dobrovolníků s kresbami a texty hospitalizovaných dětí.

Porotci Arnošt Goldflam, Jan Motal, Eva Nyklová, Kateřina Pospíšilová a Romana Lysáková si hodnocení knížek užili, rozhodnout, která je nejlepší, nebylo snadné. „Bohužel nemohou vyhrát všichni, doufáme, že každému byla odměnou radost z tvoření a soutěži zachová přízeň i příští rok při jubilejním pátém ročníku,“ uvedla  koordinátorka soutěže Helena Továrková z EkoCentra Brno.

Veřejnost může ocenit úsilí a talent tvůrců při v Knihovně Jiřího Mahena na Kobližné, kde budou vítězné práce vystaveny po celý květen.

Moje Veličenstvo kniha je celorepublikově ojedinělá výtvarně-literární soutěž pro děti a mládež. Účastníci přihlašují vlastnoručně vytvořenou knihu, zapojit se mohou jednotlivci i kolektivy v kategoriích do 6 let, 7 až 11, 12 až 15, 16 až 18 let. Porota posuzuje úroveň výtvarné a literární složky, zpracování vazby a desek, zapojení přírodních a recyklovaných materiálů, originalitu a celkový dojem. Kromě vítězů jednotlivých kategorií je vyhlášen i absolutní vítěz s největším počtem bodů, který získá titul Veličenstvo kniha.

EkoCentrum Brno, občanské sdružení fungující nepřetržitě už 17 let, se zaměřuje na oblast ekologie, ochrany přírody, zdravého životního stylu a neziskového sektoru. Provozuje stálé informační centrum s knihovnou, ekologickou poradnou a knihkupectvím v Brně na Ponávce, ke stěžejním aktivitám patří i výukové a volnočasové programy pro děti, akce na Stezce zdraví Brno – Lelekovice a vzdělávací programy pro dospělé.

Kontakt: Helena Továrková, helena@ecb.cz, tel. 728 773 848

EkoCentrum Brno, Ponávka 2, 602 00 Brno, tel. 545 246 403, ecb@ecb.cz, www.ecb.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí