zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Nýrsku poradí, jak přispět k ochraně přírody

22.04.2008
Příroda
V Nýrsku poradí, jak přispět k ochraně přírody
Na semináři v Nýrsku se můžete dozvědět, jak může podnikatel nebo zástupce NNO či samosprávy přispět k ochraně životního prostředí v přírodní lokalitě. Všichni zájemci, především provozovatelé stravovacích a ubytovacích zařízení a zástupci obcí a neziskových organizací jsou srdečně zváni na seminář, který se bude věnovat „Možnostem šetrného cestovního ruchu a společné ochrany životního prostředí“. Seminář se koná ve čtvrtek 24.4. 2008 ve 14:30 hodin v Nýrsku ve společenském sále v domě č.p. 81 (budova knihovny na náměstí).

Účastníci se na semináři dozví o možnostech zážitkového turismu na základě příkladů z praxe, seminář se bude dále věnovat tématu ekovýrobky a ekoznačka - co je a co není „eko“, zároveň při této příležitostí budou moci ochutnat některé bio-produkty, jež se budou podávat při občerstvení. V neposlední řadě zde budou uvedeny aktuální možnosti financování opatření na ochranu životního prostředí, jejichž nositeli mohou být právě podnikatelé a zástupci neziskových organizací a veřejné správy.

Seminář je součástí projektu Ekoznačka Úhlava, který je podpořen Finančním mechanismem EHP a Norskými fondy. Bude zde představen dosavadní průběh a aktivity projektu. Cílem je na základě spolupráce provozovatelů zařízení pro cestovní ruch a odborníků sestavit soubor praktických rad a postupů pro ekologizaci stravovacích a ubytovacích zařízení a tím přispět ke společné ochraně ŽP v přírodně cenných lokalitách. Snahou je zároveň informovat o možnostech osvěty v oblasti ochrany ŽP a do této osvěty zapojit místní subjekty na Šumavě prostřednictvím systému marketingové značky Ekoregionu Úhlava.

Seminář pořádá Centrum pro komunitní práci západní Čechy ve spolupráci s Místní akční skupinou Ekoregion Úhlava.
Bližší informace získáte na adrese www.ekoregion-uhlava.cz nebo prostřednictvím
e-mailu monika.zeniskova@cpkp.cz a telefonů 775 760 349, 377 329 558
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí