zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Víkend byl ve znamení ekologických havárií

22.04.2008
Havárie
Víkend byl ve znamení ekologických havárií

Hasiči v Plzeňském kraji o víkendu zasahovali u dvou větších ekologických havárií.
V sobotu 19. dubna 2008 byl v 7.12 hodin ohlášen únik nebezpečné látky v obci Nadryby na severním Plzeňsku. Jednotka ze stanice Plzeň – Košutka na místě zjistila, že se zřejmě jedná o únik nafty z osobního automobilu ze servisu a vzhledem k dešti se nafta rozlila po komunikaci v obci. Hasiči zabránili dalšímu úniku nafty do řeky a k odchycení látky ve vodě použili sorbent. Provizorní nornou stěnou bylo zabráněno dalšímu šíření látky ve vodě. Po zajištění další dodávky sorbentu od SÚS Kralovice a ze stanice Plzeň –Slovany pokračovala jednotka v posypu. Na místo se dostavil také zástupce životního prostředí. Po úklidu bylo místo události předáno starostovi obce. Likvidační práce byly ukončeny v 10.30 hodin.


V neděli 20. dubna 2008 byl v 9.07 hodin ohlášen únik nebezpečných látek u hráze rybníku v obci Holoubkov. Jednalo se o ropnou skvrnu o rozměrech cca 70 x 2 metry táhnoucí se podél břehu. K zásahu byla vyslána technika ze stanice Rokycany s potřebným vybavením k zásahu, tzn. vlek s člunem a přívěs na ropné látky. Později se k zásahu dostavila i posilová jednotka dobrovolných hasičů z Holoubkova také chemická laboratoř z Třemošné.
Po příjezdu jednotky na místo události zde již byla přítomna PČR. Směr větru a vln byl příznivý a tlačil po celou dobu zásahu skvrnu ke břehu. Hasiči spustili na vodu člun a připravili nornou stěnu, jejíž pomoci stáhli skvrnu co nejvíce ke břehu. K zásahu se dostavila chemická laboratoř z Třemošné, která odebrala vzorky látky k rozboru. Kolem 11 hodiny byly ukončeny záchranné práce a hasiči na základě rozhodnutí zástupce z Odboru životního prostředí začali s likvidačními pracemi. Na likvidaci byl použit sorbent, který po použití předala k likvidaci dobrovolná jednotka z Holoubkova na SÚS Rokycany. Veškeré práce byly ukončeny krátce po 13 hodině.

http://www.regionplzen.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí