zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na magistrátu se bude zítra jednat o Hornbachu

28.04.2008
Protihlukové bariéry
Hluk
Na magistrátu se bude zítra jednat o Hornbachu

Záměr společnosti InterCora se však stále potýká s problémy kvůli dopravě a hluku

 

Na odboru stavebně správním Magistrátu města Plzně se bude zítra jednat o vydání územního rozhodnutí pro stavbu obchodního centra U Prazdroje, které zahrnuje hobby-market Hornbach, supermarket s potravinami a smíšeným zbožím, „drive-in“ a parkoviště pro 552 automobilů.

 

Záměr se stále potýká s několika závažnými problémy. Tím hlavním je nárůst automobilové dopravy v ul. U Prazdroje, který by způsobil zhoršení dopravní situace, zvýšení hlukové zátěže i nárůst imisí. Přitom je již v současné době ul. U Prazdroje místem častých dopravních kolapsů, jsou zde překračovány hygienické limity pro hluk ve vnějším prostředí a území se nachází ve vyhlášené oblasti se zhoršenou kvalitou ovzduší kvůli nadměrným imisím prachových částic.

 

Děti Země dnes písemně podaly k záměru nesouhlasné vyjádření. „Žádné ze závažných ekologických problémů nového obchodního centra nebyly zatím uspokojivě vyřešeny,“ komentuje stavbu Martin Hyťha z Dětí Země – Plzeň a dodává: „Domníváme se, že bez větších úprav projektu není možné územní rozhodnutí v souladu se zákonem vydat. Bude nevyhnutelné najít takové řešení, aby se vešel do hlukových i imisních limitů a aby nezhoršil dopravní kolaps v místě.“

 

Děti Země již dříve pro řešení situace v ulici U Prazdroje navrhovaly například vybudování vyhrazených pruhů pro MHD či snížení nejvyšší povolené rychlosti.

 

Jednání o vydání územního rozhodnutí se koná v úterý 29.4.2008 v 11:00 v zasedací místnosti odboru stavebně správního Magistrátu města Plzně, Škroupova 4, číslo dveří 109 a podle § 87 stavebního zákona je veřejné.

 

Kontakty:

Martin Hyťha, Děti Země: 377 240 772, 606 104 784

Ing. Irena Kofroňová, Magistrát města Plzně: 378 034 114

Ing. Ivan Hlaváček, společnost InterCora: 377 510 411

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí